Профил на компанија

Шенжен YDR Connector Co. Ltd. основана во 2010 година, се наоѓа во Шенжен, провинцијата Гуангдонг, Кина, зафаќа површина од 2.000 квадратни метри, околу 100 вработени. Повеќе од 10 години професионално искуство на производителот на монтажен кабел за поврзување во Кина, нашите производи покриваат кабел LVDS, кабел XT60, жица JST, склоп на кабел Молекс, IDC лента за жица, рамен виножито кабел, конектори и други OEM кабли, кои се користат во машини компјутерски електричен апарат, безбедносни производи, додатоци за автомобил, звучник, батерија, итн.


Нашите производи командуваат со добар пазар и дома и во странство,експортирани во Европа, САД, Австралија и Азија, повеќе од 20 земји, се поволно оценети од клиентите. Нашата компанија е многу строга во изборот на суровини, имаме напредни автоматски опрема, зрела технологија на производство, точен систем за тестирање, висока производствена ефикасност, професионални тимови и модернизација на управувачката структура. Со нашата континуирана посветеност кон истражување и развој, ние сме (ISO: 9001) сертифицирани и посветени на снабдување со сигурни производи и ентузијастички услуги за сите клиенти.


Вредности на компанијата: Интегритет соработка и иновација, стремеж кон одлични добавувачи и обезбедување производи со најдобар квалитет. Наше ветување е да им понудиме на клиентите стабилни производи со висок квалитет, добра услуга и конкурентни цени, навремено испорака за да имаме заеднички придобивки, секоја година ги прилагодуваме жиците за клиентите според нивните барања, без разлика што потребите на клиентите се едноставни или сложени, дозата е колку, ќе се потпреме на професионално искуство и вештини за навремено да им обезбедиме на клиентите квалификувани производи преку тестот, само треба да ни ги кажете потребите, ние ви помагаме еднократно. Искрено добредојдовте да ја посетите нашата компанија или да не контактирате за соработка!Нашата фабрикаНашиот сертификатТест за континуитет

Целосно автоматско завршување на кабелот Притиснете

 

Целосно автоматско завршување на кабелот Притиснете 1

Целосно автоматско стегање

 

Калапи за инјектирање

Автоматска машина за сечење

 

Собрание видео