Избрани производи

Шенжен YDR конектор копродукции, ООД

Шенжен YDR Connector Co. Ltd. основана во 2010 година, се наоѓа во Шенжен, провинцијата Гуангдонг, Кина, зафаќа површина од 2.000 квадратни метри, околу 100 вработени. Повеќе од 10 години професионално искуство на производителот на монтажен кабел за поврзување во Кина, нашите производи покриваат жица, ремен, жица, LVDS кабел, XT60 кабел, JST жица, молекс на кабелски молекс, IDC лента за жица, виножито рамен кабел, конектори и други OEM кабли, што се користат во машини, компјутер, електричен апарат, безбедносни производи, додатоци за автомобил, звучници, батерија, итн. Нашите производи се одличен пазар дома и во странство, извезени во Европа, САД Австралија и Азија, повеќе од 20 земји, се позитивно оценети од клиентите.

Нови Продукти

 • Молекс 4,2мм Wичен појас

  Молекс 4,2мм Wичен појас

  Молекс 4.2мм жица: Ние обезбедуваме USB кабел за податоци користете UL1007 #18 до #26AWG електрична жица со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. се посветивме на производството на темперамент и конектори за производство во текот на 10 години, опфаќајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане ваш долгорочен партнер во Кина. Молекс 1,25мм, 3,0мм, 4,2мм, 5,08мм сериски приклучок на кабелска жица за склопување.

  Научи повеќе
 • .Ичен појас XT30

  .Ичен појас XT30

  XT30 жица: Ние обезбедуваме XT30/XT60/XT90 UL3135 #18 до #22AWG супер мека силиконска жица со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. се посветивме на производството на темперамент и конектори за производство во текот на 10 години, опфаќајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане ваш долгорочен партнер во Кина. XT30/XT60/XT90 Батериски пакет за напојување и излезна жица. Кабел за батерија или кабел за напојување за батерија.

  Научи повеќе
 • .Ичен ремен XT60

  .Ичен ремен XT60

  XT60 Wire Harness: Ние доставуваме XT30/XT60/XT90 UL3135 #18 до #22AWG супер мека силиконска жица со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. се посветивме на производството на темперамент и конектори за производство во текот на 10 години, опфаќајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане ваш долгорочен партнер во Кина. XT30/XT60/XT90 Батериски пакет за напојување и излезна жица. Кабел за батерија или кабел за напојување за батерија.

  Научи повеќе

Вести