.Ичен појас Молекс 1,25 мм

.Ичен појас Молекс 1,25 мм

Молекс 1,25мм жица: Ние обезбедуваме USB кабел за податоци користете UL1007 #18 до #26AWG електрична жица со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. ние се посветивме на производството на жица и конектори за производство повеќе од 10 години, покривајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане ваш долгорочен партнер во Кина. Молекс 1,25мм, 3,0мм, 4,2мм, 5,08мм сериски приклучок на кабелска жица за склопување.

Детали за производот

.Ичен појас Молекс 1,25 мм


1..Ичен појас Молекс 1,25 мм Introduction

Овој сериски конектор Molex 1.25mm, 3.0mm, 4.2mm, 5.08mm Pitch беше најновиот изум со висок квалитет со ROHS/ISO/UL и нуди 1 година гаранција. Направено е со Гума, Силика, ЈП, ПВЦ + Бакар. Многу години се посветивме на производство на жица и приклучок, покривајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да станеме вашиот долгорочен партнер во Кина.


2..Ичен појас Молекс 1,25 мм Parameter (Specification)

Тип на конектор Молекс

Теренот 1.25mm, 3.0mm, 4.2mm, 5.08mm

Wичен опсег

#18, до #26AWG или по ваше барање.

Изолација

Гума, силика, ПВЦ, ЈП, ПА ... итн

Wица

Лимен обложен бакар

Номинална температура

-40 ƒ до +105 â

Оценка на напон

250V AC/DC

Тековен рејтинг (засилувачи)

13А

Контакт отпор

100мÎ ©

Изолација Resistance

1000МÎ ©


3..Ичен појас Молекс 1,25 мм Карактеристика и апликација

 Сите материјали се усогласени со ROHS, или OEM

 Theицата може да биде UL кабел или меѓународен стандарден кабел, според барањата на клиентите.

 Молекс конектор + UL #18-26AWG жичен склопувачки кабел може да се користи како кабел за поврзување за електрични, домашни апарати и индустрија итн.


4..Ичен појас Молекс 1,25 мм Детали

Конекторот Molex конектор за материјал е Месинг. Материјалот за изолација е полиамид (PA6T), најлон 6Т, стакло исполнет. Отпорен на висока температура. Запаливоста ги исполнува стандардите UL94V-0.

Проводникот на жица е лимен бакар или гол бакар, изолацијата на UL жица е гума, PVS, исполнува UL758 стандард.


5..Ичен појас Молекс 1,25 ммКвалификација

Квалификувани со сертификат ROHS/ISO/UL.


6..Ичен појас Молекс 1,25 мм Испорака, испорака и сервирање

 Испорака: преку море или воздух.

Fedex/DHL/TNT/UPS/EMS/Aramex/SF за примероци, од врата до врата;

Воздушно или преку море за сериски стоки; Аеродром прима

Клиенти што наведуваат товар за шпедитери или преговори за превоз на методи!

 100% навремена испорака

2.1 Време на испорака: 3-7 дена за примероци, 10-30 дена за серија стоки.

 Со 24 -часовна онлајн услуга за секое прашање.


7. Најчесто поставувани прашања

1. Кои сме ние?

Ние сме со седиште во Гуангдонг, Кина, започнати од 2010 година, продаваме на домашниот пазар (50%), Северна Америка (10%), Југоисточна Азија (15%), Источна Азија (15%), Западна Европа (10%). Вкупно има околу 51-100 луѓе во нашата компанија.

 

2. Како можеме да гарантираме квалитет?

Секогаш пред-производствен примерок пред масовно производство;

Секогаш конечна инспекција пред пратката.

 

3. Што можете да купите од нас?

Battery Connector,Terminal Wица Harness,USB Data Cable,Automotive Wица Harness and New Energy Wица Harness.

 

4. Зошто треба да купувате од нас, а не од други добавувачи?

Имаме автоматизирана опрема за производство, зрела технологија на производство, комплетна опрема за тестирање и модернизација на управувањето

структура. Ние сме (ISO: 9001) сертифицирани и посветени да снабдуваме сигурни производи и квалитетна услуга за сите клиенти.

 

5. Какви услуги можеме да обезбедиме?

Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF.

Прифатена валута за плаќање: USD, CNY.

Прифатен тип на плаќање: Т/Т, готовина.

Јазик што се зборува: англиски, кинески.

 

6. Како можам да добијам примерок?

Само проверете со нашата продажба.

 

7. Како да развиете нова база на производи врз основа на идеја?

Кажете ни што сакате, тогаш ние ќе го дизајнираме бесплатно.

 

8. Дали вашиот примерок е бесплатен или дополнителен?

Да, ние би можеле да го понудиме примерокот бесплатно, но не го плаќаме трошокотна товар.

Жешки тагови: Молекс 1,25мм жица, Кина, добавувачи, фабрика, произведени во Кина, производители, евтини

Испрати барање

Поврзани производи