Кабел за напојување

Нашата компанија има многу видови кабел за напојување, на пример, почестиот DC кабел за напојување, 3 Pin Din кабел за напојување, BNC видео кабел за напојување, водоотпорен кабел за напојување со авијација, итн Нов материјал, флексибилен и отпорен на абење, висока флексибилност, отпорност на виткање, не е лесно да се скрши, долг работен век. Светла боја, низок отпор, подобра електрична спроводливост. Кабелот користи чисто јадро од бакарна жица, висок безбедносен фактор, анти-стареење и антикорозија. Усогласеноста на нашите производи со стандардите 3C, истражување и развој на производство во повеќе размери, секој процес е строго проверен за да се обезбеди добар квалитет, има богато искуство и вештини, може веднаш да се пушти во производство. Примена: електрични и електронски внатрешни жици, погодни за печатачи, кутии и други DC адаптери за напојување.
Шенжен YDR конектор копродукции е посветен на прицврстување на жица и конектори 11 години, добредојдовте во нашата фабрика за посета.
Нашите Кабел за напојување се произведени во Кина, можете да бидете сигурни дека ќе купите производи од нашата фабрика. Шенжен YDR Connector co., LTD е еден од професионалните производители и добавувачи на Кабел за напојување во Кина. Можете да ги купите по евтина цена од нашата фабрика. За повеќе информации, контактирајте не сега.