IDC кабел

IDC кабел, имаме рамен кабел 2.0 и 2.54 IDC AWM 2651 28AWG, може да се прилагоди на различни спецификации. Стабилни перформанси, засилување не е лесно да се скрши може брзо да се свитка, не е лесно да се скрши лепилото, висококвалитетен избор на материјал, со добра флексибилност, 6-40 игла национална стандардна бакарна жица, долгогодишно искуство во производство, 4P-100P две- парче, три дела, материјал е PBT. Добар изглед, пластичните делови не треба да имаат дефекти во вбризгувањето, металните делови не треба да имаат гребнатини, деформации и други дефекти, перформанси при исклучување за да се исполнат барањата, широко користени во разни компјутери, инструменти, машини, електрични апарати, автомобили, ТВ во боја, климатизација, печатачи, ДВД, VCD и други конектори. Ве молиме слободно контактирајте не за дополнителна помош, благодарам за поддршката.
Нашите IDC кабел се произведени во Кина, можете да бидете сигурни дека ќе купите производи од нашата фабрика. Шенжен YDR Connector co., LTD е еден од професионалните производители и добавувачи на IDC кабел во Кина. Можете да ги купите по евтина цена од нашата фабрика. За повеќе информации, контактирајте не сега.