Мрежен кабел

Мрежен кабел, STP и UTP, мачка 5, мачка 5е, мачка 6, мачка 6е, мачка 7, за да изберете. Силна анти-мешање, побрза брзина на мрежа, висока механичка сила и подобра отпорност на корозија. Едноделно калапи за вбризгување, зголемете ја отпорноста на вметнување на телото на жицата, направете зафат на телото на жицата да се чувствува полно, дијаметарот на жицата е ултра-тенок, заштедете простор. ПВЦ пријателски за животната средина, исклучителен изглед, широко користен во мрежни комуникациски системи, компјутери, прекинувачи, тестирање на мрежа, опрема за рутер, за приклучување на едниот крај од мрежниот кабел во прекинувачот или рутерот, а другиот крај во компјутерот. Висок квалитет на три анти -жица, водоотпорен, против влечење, анти -мешање. Десет мегабитни мрежа со голема брзина, оставете ја брзината на мрежата да лета, повелете на вашето барање.
Нашите Мрежен кабел се произведени во Кина, можете да бидете сигурни дека ќе купите производи од нашата фабрика. Шенжен YDR Connector co., LTD е еден од професионалните производители и добавувачи на Мрежен кабел во Кина. Можете да ги купите по евтина цена од нашата фабрика. За повеќе информации, контактирајте не сега.