.Ичен појас

Nessичен ремен се состои од конектор и жица, терминал, куќиште, според барањата на клиентите, користејќи JST, MOLEX, AMP, HRS, JAE и други материјали од странска марка, исто така, можеме да користиме сопствено производство што одговара на конекторот за имитација на моделот на странска марка. Користени материјали: заштита на животната средина PA66, LCP, PBT, терминалите се сите фосфорни бронзени.
Wица може да се користи ПВЦ класа: UL1007, UL1571, UL1672, UL2464 UL2468, UL1015, CCC ПВЦ класа: RV-90, силиконска гумена класа: UL3239, UL3132, UL3135, класа тефлон: UL1131, UL1332.
Боја на жица: сите видови монохроматска жица (црна, црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, кафеава, виолетова, сива, бела), жица со боја за инјектирање (жолта инјектира зелена, портокалова инјекција црна, бела инјекција црна, црвена инјекција црна, жолта инјекција црна, сина инјекција црна, итн.), Специфичната боја може да се прилагоди според барањата на клиентите!
Ние се посветивме на производство на темперамент за жици во текот на 10 години, нашата жица темперамент е со висок квалитет со ROHS/ISO9001/UL 1 година гаранција, Добредојдовте на примерок, цртање, професионален дизајн по нарачка.
Нашите .Ичен појас се произведени во Кина, можете да бидете сигурни дека ќе купите производи од нашата фабрика. Шенжен YDR Connector co., LTD е еден од професионалните производители и добавувачи на .Ичен појас во Кина. Можете да ги купите по евтина цена од нашата фабрика. За повеќе информации, контактирајте не сега.