HDMI кабел

HDMI кабел

Ние доставуваме кабел за податоци (HDMI кабел или микро USB до USB-A кабел) со жичен кабел UL1007 #18 до #26AWG со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. се посветивме на производството на темперамент и конектори за производство во текот на 10 години, опфаќајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане вашиот долгорочен партнер во Кина.

Детали за производот

HDMI кабел

 

1.HDMI кабел Introduction

Овој кабел за податоци беше најновиот изум со висок квалитет со ROHS/ISO/UL и нудеше 1 година гаранција. Направено е со Гума, Силика, ЈП, ПВЦ + Бакар. Многу години се посветивме на производство на жица и приклучок, покривајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане вашиот долгорочен партнер во Кина.


2.HDMI кабел Parameter (Specification)

Приклучок за кабел за податоци / тип на конектор

HDMI приклучок, микро USB приклучок, USB тип А, USD тип C конектор итн.

Wичен опсег

UL1007#18,#20,#22,#24,#26AWG или по ваше барање.

Изолација

Гума, силика, ПВЦ, ЈП, ПА ... итн

Wица

Лимен обложен бакар

Номинална температура

-25 â до +85 â

Оценка на напон

250V AC/DC

Тековен рејтинг (засилувачи)

Контакт отпор

100мÎ ©

Изолација Resistance

1000МÎ ©

 

3.HHDMI кабел Карактеристика и апликација

 Сите материјали се усогласени со ROHS, или OEM

 Theицата може да биде UL кабел или Меѓународен стандарден кабел, како што назначува клиентот.

 Приклучок/приклучок од типот Ц + приклучок за жица UL #18-32AWG може да се користи како кабел за поврзување за мобилен телефон, компјутер, ТВ, ДВД плеер, конзола за игри, MP3 и MP4 итн.

 

4.HDMI кабелДетали

Материјалот за контакт HDMI, USB приклучок е месинг. Материјалот за изолација е полиамид (PA6T), најлон 6Т, стакло исполнет.

Проводникот на UL1007 е лимен бакар или гол бакар, изолацијата на UL1007 жица е гума, PVS, исполнува UL758 стандард.

 

5.HDMI кабелКвалификација

Квалификувани со сертификат ROHS/ISO/UL.


6.HDMI кабел Достава, испорака и сервирање

 Испорака: преку море или воздух.

Fedex/DHL/TNT/UPS/EMS/Aramex/SF за примероци, од врата до врата;

Воздушно или преку море за сериски стоки; Аеродром прима

Клиенти што наведуваат товар за шпедитери или преговори за превоз на методи!

 100% навремена испорака

2.1 Време на испорака: 3-7 дена за примероци, 10-30 дена за серија стоки.

 Со 24 -часовна онлајн услуга за секое прашање.


7. Најчесто поставувани прашања

1. Кои сме ние?

Ние сме со седиште во Гуангдонг, Кина, започнати од 2010 година, продаваме на домашниот пазар (50%), Северна Америка (10%), Југоисточна Азија (15%), Источна Азија (15%), Западна Европа (10%). Вкупно има околу 51-100 луѓе во нашата компанија.

 

2. Како можеме да гарантираме квалитет?

Секогаш пред-производствен примерок пред масовно производство;

Секогаш конечна инспекција пред пратката.

 

3. Што можете да купите од нас?

Battery Connector,Terminal Wица Harness,USB Data Cable,Automotive Wица Harness and New Energy Wица Harness.

 

4. Зошто треба да купувате од нас, а не од други добавувачи?

Имаме автоматизирана опрема за производство, зрела технологија на производство, комплетна опрема за тестирање и модернизација на управувањето

структура. Ние сме (ISO: 9001) сертифицирани и посветени да снабдуваме сигурни производи и квалитетна услуга за сите клиенти.

 

5. Какви услуги можеме да обезбедиме?

Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF.

Прифатена валута за плаќање: USD, CNY.

Прифатен тип на плаќање: Т/Т, готовина.

Јазик што се зборува: англиски, кинески.

 

6. Како можам да добијам примерок?

Само проверете со нашата продажба.

 

7. Како да развиете нова база на производи врз основа на идеја?

Кажете ни што сакате, тогаш ние ќе го дизајнираме бесплатно.

 

8. Дали вашиот примерок е бесплатен или дополнителен?

Да, ние би можеле да го понудиме примерокот бесплатно, но не го плаќаме трошокотна товар.

Жешки тагови: HDMI кабел, Кина, добавувачи, фабрика, произведени во Кина, производители, евтини

Испрати барање

Поврзани производи