JST XH2.5mm Wичен појас

JST XH2.5mm Wичен појас

JST XH2.5mm nessичен појас: JST ZH PH EH XH SH EX VH конектор со UL1007 #18 до #26AWG жичен кабел со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. се посветивме на производството на темперамент и конектори за производство во текот на 10 години, опфаќајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане ваш долгорочен партнер во Кина. JST сериски жици за одбор на машки harенски конектор за поврзување на кабелска жица. Прилагодено JST ZH PH EH XH SH EX VH 1.0 1.25 1.5 2.0 2.54mm Терен 2/3/4/5/6 Пин Конектори ireични појаси.

Детали за производот

JST XH2.5mm Wичен појас


1.JST XH2.5mm Wичен појасIntroduction

Овој кабел за конектор JST ZH PH EH XH SH EX VH беше најновиот пронајдок со висок квалитет со ROHS/ISO/UL и нуди 1 година гаранција. Направено е со Гума, Силика, ЈП, ПВЦ + Бакар. Многу години се посветивме на производство на жица и приклучок, покривајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да станеме вашиот долгорочен партнер во Кина.


2.JST XH2.5mm Wичен појасParameter (Specification)

Тип на конектор JST

FH0.5mm, SH1.0mm, GH1.25mm, ZH1.5mm, PH2.0mm, EH/XH: 2.5/2.54mm, VH3.96mm

Wичен опсег

UL1007#18,#20,#22,#24,#26AWG или по ваше барање.

Изолација

Гума, силика, ПВЦ, ЈП, ПА ... итн

Wица

Лимен обложен бакар

Номинална температура

-25 â до +85 â

Оценка на напон

250V AC/DC

Тековен рејтинг (засилувачи)

Контакт отпор

100мÎ ©

Изолација Resistance

1000МÎ ©


3.JST XH2.5mm Wичен појасFeature and Application

 Сите материјали се усогласени со ROHS, или OEM

 Theицата може да биде UL кабел или Меѓународен стандарден кабел, како што назначува клиентот.

 JST конекторот + UL #18-32AWG жичен склопувачки кабел може да се користи како кабел за поврзување за електрични, автомобилски, автомобилски, домашни апарати и индустрија итн.


4.JST XH2.5mm Wичен појасDetails

Конекторот JST конектор е Месинг. Материјалот за изолација е полиамид (PA6T), најлон 6Т, стакло исполнет.

Проводникот на UL1007 е лимен бакар или гол бакар, изолацијата на UL1007 жица е гума, PVS, исполнува UL758 стандард.


5.JST XH2.5mm Wичен појас Qualification

Квалификувани со сертификат ROHS/ISO/UL.


6.JST XH2.5mm Wичен појас Deliver,Shipping and Serving

 Испорака: преку море или воздух.

Fedex/DHL/TNT/UPS/EMS/Aramex/SF за примероци, од врата до врата;

Воздушно или преку море за сериски стоки; Примање на аеродром;

Клиенти што наведуваат товар за шпедитери или преговори за превоз на методи!

 100% навремена испорака

2.1 Време на испорака: 3-7 дена за примероци, 10-30 дена за серија стоки.

 Со 24 -часовна онлајн услуга за секое прашање.


7. Најчесто поставувани прашања

1. Кои сме ние?

Ние сме со седиште во Гуангдонг, Кина, започнати од 2010 година, продаваме на домашниот пазар (50%), Северна Америка (10%), Југоисточна Азија (15%), Источна Азија (15%), Западна Европа (10%). Вкупно има околу 51-100 луѓе во нашата компанија.


2. Како можеме да гарантираме квалитет?

Секогаш пред-производствен примерок пред масовно производство;

Секогаш конечна инспекција пред пратката.


3. Што можете да купите од нас?

Battery Connector,Terminal Wица Harness,USB Data Cable,Automotive Wица Harness and New Energy Wица Harness.


4. Зошто треба да купувате од нас, а не од други добавувачи?

Имаме автоматизирана опрема за производство, зрела технологија на производство, комплетна опрема за тестирање и модернизација на управувањето

структура. Ние сме (ISO: 9001) сертифицирани и посветени да снабдуваме сигурни производи и квалитетна услуга за сите клиенти.


5. Какви услуги можеме да обезбедиме?

Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF.

Прифатена валута за плаќање: USD, CNY.

Прифатен тип на плаќање: Т/Т, готовина.

Јазик што се зборува: англиски, кинески.


6. Како можам да добијам примерок?

Само проверете со нашата продажба.


7. Како да развиете нова база на производи врз основа на идеја?

Кажете ни што сакате, тогаш ние ќе го дизајнираме бесплатно.


8. Дали вашиот примерок е бесплатен или дополнителен?

Да, би можеле да го понудиме примерокот бесплатно, но не ги плаќаме трошоците за товар.

Жешки тагови: JST XH2.5mm жичен појас, Кина, добавувачи, фабрика, произведени во Кина, производители, евтини

Испрати барање

Поврзани производи