.Ичен ремен XT60

.Ичен ремен XT60

XT60 Wire Harness: Ние доставуваме XT30/XT60/XT90 UL3135 #18 до #22AWG супер мека силиконска жица со висок квалитет со ROHS/ISO/UL 1 година гаранција. се посветивме на производството на темперамент и конектори за производство во текот на 10 години, опфаќајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане ваш долгорочен партнер во Кина. XT30/XT60/XT90 Батериски пакет за напојување и излезна жица. Кабел за батерија или кабел за напојување за батерија.

Детали за производот

.Ичен ремен XT60


1..Ичен ремен XT60 Introduction

Оваа жица за батерии XT30/XT60/XT90 беше најновиот изум со висок квалитет со ROHS/ISO/UL и нуди 1 година гаранција. Направено е со Гума, Силика, ЈП, ПВЦ + Бакар. Многу години се посветивме на производство на жица и приклучок, покривајќи поголем дел од пазарот во Азија, Европа и Америка. Очекуваме да стане вашиот долгорочен партнер во Кина.


2..Ичен ремен XT60 Parameter (Specification)

Материјал за изолација

ПА

Номинална струја

30А/60А/90А

Номинален напон

DC 500V

Работна температура

-20 â до +120 â


3..Ичен ремен XT60 Карактеристика и апликација

 Најлонската обвивка на конекторот може да издржи висока струја.

XT90S моментална струја: 90A

XT60 моментална струја: 60A

XT30U моментална струја: 30A

 The flame retardant grade is UL94V0. Working temperature can be from -20 â до +120 â.

 Wireицата е електрична жица изолирана со силиконска гума со висока температура, работната температура може да биде од -60 ƒ до +200 â, напон е 600V.

 Приклучокот XT90/XT60/XT30 + монтажниот кабел од силиконска жица UL3135 може да се користи како кабел за поврзување со батерии за UAV, RC автомобил, RC брод, RC авиони, Воздушни возила, Балансирачки автомобили, Swing car, Wheal Brow итн.

 

4..Ичен ремен XT60 Детали

Приклучокот XT30/XT60/XT90 со висококвалитетно бакарно јадро (Бакарна позлатена, отпорност на висока температура), контактниот терминал е полесно да се заварува.

Проводникот на UL3135 силиконската жица е заглавен во конзервиран бакар, изолацијата на UL3135 жицата е силиконска гума, исполнува UL758 и UL1581 стандард.


5..Ичен ремен XT60Квалификација

Квалификувани со сертификат ROHS/ISO/UL.


6..Ичен ремен XT60 Достава, испорака и сервирање

 Испорака: преку море или воздух.

Fedex/DHL/TNT/UPS/EMS/Aramex/SF за примероци, од врата до врата;

Воздушно или преку море за сериски стоки; Аеродром прима

Клиенти што наведуваат товар за шпедитери или преговори за превоз на методи!

 100% навремена испорака

2.1 Време на испорака: 3-7 дена за примероци, 10-30 дена за серија стоки.

 Со 24 -часовна онлајн услуга за секое прашање.


7. Најчесто поставувани прашања

1. Кои сме ние?

Ние сме со седиште во Гуангдонг, Кина, започнати од 2010 година, продаваме на домашниот пазар (50%), Северна Америка (10%), Југоисточна Азија (15%), Источна Азија (15%), Западна Европа (10%). Вкупно има околу 51-100 луѓе во нашата компанија.

 

2. Како можеме да гарантираме квалитет?

Секогаш пред-производствен примерок пред масовно производство;

Секогаш конечна инспекција пред пратката.

 

3. Што можете да купите од нас?

Конектор за батерија, приклучок за терминална жица, USB -кабел за податоци, прицврстување за автомобилска жица и појас за жица со нова енергија.

 

4. Зошто треба да купувате од нас, а не од други добавувачи?

Имаме автоматизирана опрема за производство, зрела технологија на производство, комплетна опрема за тестирање и модернизација на управувањето

структура. Ние сме (ISO: 9001) сертифицирани и посветени да снабдуваме сигурни производи и квалитетна услуга за сите клиенти.

 

5. Какви услуги можеме да обезбедиме?

Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF.

Прифатена валута за плаќање: USD, CNY.

Прифатен тип на плаќање: Т/Т, готовина.

Јазик што се зборува: англиски, кинески.

 

6. Како можам да добијам примерок?

Само проверете со нашата продажба.

 

7. Како да развиете нова база на производи врз основа на идеја?

Кажете ни што сакате, тогаш ние ќе го дизајнираме бесплатно.

 

8. Дали вашиот примерок е бесплатен или дополнителен?

Да, ние би можеле да го понудиме примерокот бесплатно, но не го плаќаме трошокотна товар.

Жешки тагови: XT60 Wire Harness, Кина, добавувачи, фабрика, произведени во Кина, производители, евтини

Испрати барање

Поврзани производи